Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
kamieniarstwowPolsce.pl

Kamieniarstwo Gardziejewski

zobacz
Poleć nas innym
Aktualności

Kamień. Wytnij to, o czym zawsze marzyłeś

15-10-2012


Tylko teraz wyjątkowa oferta dla firm zajmujących się obróbką kamienia!

Nadchodząca pora roku to idealny moment na przegląd i konserwację sprzętu, a także na inwestycje w nowe maszyny. Dlatego właśnie teraz przygotowaliśmy specjalną, jesienną ofertę dla firm z branży kamieniarskiej - informuje Tomasz Łapiński dyrektor sprzedaży MAXIEM Waterjets w Polsce.

Zakłady kamieniarskie niesłusznie kojarzą się większości z produkcją nagrobków. Dziś kamień coraz częściej gości w naszych mieszkaniach i biurach. Naturalny surowiec jest eleganckim materiałem wykończeniowym, nadającym pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu i szyku. Kamienne blaty, parapety, obudowy kominków i inne elementy dekoracyjne są bardzo modnym elementem wyposażenia wnętrz.

Najnowsze trendy w architekturze i aranżacji pomieszczeń otwierają przed przedsiębiorcami z branży kamieniarskiej nowe możliwości. W realizacji indywidualnych, designerskich projektów niezastąpionym narzędziem może okazać się waterjet MAXIEM. Ta wszechstronna i niezwykle precyzyjna maszyna z powodzeniem zastępuje tradycyjne narzędzia kamieniarskie i pozwala na wykonanie najbardziej wyrafinowanych elementów.

Warto więc zastanowić się nad zakupem maszyny do cięcia wodą. Tym bardziej, że tylko teraz możesz mieć waterjeta dostosowanego specjalnie do pracy z kamieniem w promocyjnej cenie!

MAXIEM wyposażony m.in. w zestaw wspomagający przebijanie materiałów kruchych, uchwyt mocujący materiał na stole i nastawnicę kątową umożliwiającą pochylenie głowicy do 45 stopni. To sprawia, że jest idealnym - precyzyjnym i wydajnym - urządzeniem do pracy z kamieniem.

MAXIEM. Idealny waterjet do obróbki kamienia

Jedna maszyna MAXIEM jest w stanie zastąpić szereg tradycyjnych narzędzi stosowanych w obróbce kamienia. Strumieniem wody pod ultrawysokim ciśnieniem można przecinać materiały bardzo twarde, grube i trudne do obróbki (m.in. kamień, beton), a także te delikatne, cienkie i kruche (np. szkło, ceramika). Waterjet tnie kamień o grubości nawet kilkudziesięciu centymetrów! Precyzyjne i oszczędne waterjety tną m.in.: marmur, granit, trawertyn, kwarcyt, ceramikę, konglomerat i inne materiały.

Uniwersalność waterjeta pozwala na wycinanie różnych kształtów, otworów i innych, nawet najbardziej skomplikowanych wzorów. Dla MAXIEM-a cięcie pod kątem nie stanowi żadnego problemu.

Elementy wycięte wodą nie wymagają dalszej obróbki, ich krawędzie są równe i gładkie. Staranne wykończenie części wycinanych waterjetem pozwalają na dowolne łączenia, zapewniając idealne dopasowanie kilku elementów. Dzięki temu możliwe jest wykonanie oryginalnych, złożonych dekoracji. Ponieważ waterjet jest w stanie przeciąć i obrobić praktycznie każdy materiał, dekoratorskie projekty można tworzyć łącząc np. kamień, szkło i metal. Co ważne, do wycięcia tych elementów potrzebny jest tylko jeden waterjet.

Technologia waterjet, wsparta oprogramowaniem OMAX Intelli-MAX, pozwala zaplanować rozkrój elementów na kamiennym slabie, tak by, omijając defekty występujące w materiale, maksymalnie wykorzystać jego powierzchnię.

- Cięcie kamienia tradycyjnymi narzędziami może wiązać się z dużymi stratami materiału. Do tej pory chcąc, na przykład, ominąć wadę w jednorodnym kawałku kamienia zmuszeni byliśmy do niezgrabnych manewrów, które sprawiały, że traciliśmy sporo cennego surowca. Waterjet natomiast prowadzi strumień wody tuż przy skazie, starannie ją omijając - mówi inż. Rafał Krych, technolog-instruktor cięcia wodą.

Wielkość stołów roboczych waterjetów MAXIEM pozwala na pracę z kilkoma slabami jednocześnie. Podczas gdy maszyna pracuje nad jednym kawałkiem płyty, możemy bez pośpiechu zdejmować wycięte wcześniej elementy lub przygotować (ułożyć na stole) drugi element.

Waterjet sprawdza się w pracy z różnymi rodzajami kamienia, od idealnie gładkich, po te o nieregularnej powierzchni. MAXIEM bez problemu tnie piaskowce, łupki i inne rodzaje skał. Maszyny MAXIEM wyposażane są bowiem w inteligentny czujnik wysokości, dzięki któremu obróbka nierównych powierzchni jest łatwa i bezpieczna. Terrain Follower automatycznie dopasowuje wysokość dyszy, dokładnie utrzymując zaplanowaną wysokość. Detektor kolizji osłania dyszę i zabezpiecza ją przed uszkodzeniem.

Doświadczenie OMAX-a

MAXIEM Waterjets to marka należąca do OMAX Corp., najlepszego na świecie dostawcy kompletnych rozwiązań dla technologii cięcia wodą. OMAX jako jedyna firma na świecie świadczy w Polsce szeroki zakres usług serwisowych - gwarancyjnych i pogwarancyjnych. MAXIEM Waterjets w swojej ofercie posiada szeroką gamę maszyn oraz ogromny wybór specjalnych akcesoriów.

- Każdego klienta traktujemy indywidualnie. Poznajemy potrzeby przedsiębiorcy i proponujemy odpowiedni model waterjeta z konkretnym wyposażeniem, dającym jak największe korzyści. Naszym celem, jest dopasowanie maszyny tak, by pracowała wydajnie i spełniała wszystkie oczekiwania kupującego - zapewnia Tomasz Łapiński, dyrektor sprzedaży MAXIEM Waterjets.

Dodatkowe akcesoria i opcje oprogramowania pozwalają dopasować maszynę do potrzeb każdego rodzaju działalności.

MAXIEM to zaufana marka wśród polskich i zagranicznych przedsiębiorców. Liczba użytkowników maszyn do cięcia wodą stale rośnie, waterjety pojawiają się w warsztatach firm działających w różnych branżach na całym świecie. Za każdym razem jednak wybór waterjeta MAXIEM wiąże się ze wzrostem produktywności tych przedsiębiorstw,  polepszeniem jakości świadczonych usług i zmniejszeniem kosztów eksploatacji.

Nie zwlekaj, dołącz do grona zadowolonych użytkowników waterjetów MAXIEM! Zacznij pracować na maszynie do cięcia wodą!

Źródło:
www.jetsystem.pl

kamien-stonetargikielcemtpstonefairchinamarmomaccstone-tecstonefairrzetelniexpokruszywalentewenccertiba.lentewenc